Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri

Bireysel Danışmanlık Hizmetleri

Bireysel danışmanlık hizmetleri, kişiye yönelik, birebir gerçekleşen hizmetlerdir. Danışan ve psikolog arasında olan bu görüşmeler yaklaşık 50 dakika sürer. Bazen bu süre, danışanın ve psikoloğun gerekli gördüğü şekilde daha uzun ya da daha kısa olabilir.

Grup Danışmanlığı Hizmetleri

Grup danışmanlığı hizmetleri her yıl öğrencilerin, istek, ilgi ve karşılaştıkları sorunlar doğrultusunda, DAÜ-PDRAM uzmanları tarafından programlanmaktadır. Grup çalışmaları, ilgi alanları ortak olan 10-12 kişi ile sınırlıdır. İstenildiğinde öğrenciler kendi grup ve konularını oluşturup, DAÜ-PDRAM'a talepte bulunabilirler. Talep yoğunluğuna göre grup çalışmaları, akademik yıl boyunca zaman zaman tekrarlanmaktadır.

Bazı Grup Çalışması Konuları:

  • İletişim becerilerini geliştirme,
  • Verimli ders çalışma yöntemleri,
  • Etkin zaman yönetimi,
  • Stresle baş etme,
  • Öfke ile baş etme ve benzeri konuları içermektedir.

Grup çalışmalarına katılacak öğrencilerle psikologlar arasında, gizlilik ve devamlılık konularını içeren bir "grup kontratı" yapılmaktadır. Grup çalışmaları ile ilgili ayrıntılar, öğrencilere ilan panolarından ve  DAÜ-PDRAM'ın web sitesinden duyurulmaktadır. Grup çalışmaları ile ilgili ayrıntılı bilgiler DAÜ-PDRAM'dan alınabilir.

DAÜ Web Siteleri

Psychological-Counseling-Services